+48 22 245 38 01
info@photogenica.pl

Bank zdjęć i klipów

Jak można płacić?  
Bieżące zamówienie
Doładowanie konta
Ochrona danych

Jak zapłacić za zamówienie?

Po sprawdzeniu zawartości i kwoty zamówienia oraz zweryfikowaniu danych do faktury (w menu "Moje zamówienia – widok zamówienia"), kliknij "Zapłać teraz", by przejść do strony z wyborem metody płatności.
W następnym kroku wybierz metodę płatności i przejdź przez proces weryfikacji danych płatniczych. Po pozytywnej weryfikacji nastąpi udostępnienie plików do pobrania oraz wygenerowanie faktury VAT.

top

Na czym polega doładowanie konta?

Doładowanie konta w banku zdjęć Photogenica to dokonanie przedpłaty za korzystanie z produktów Photogenica. Kwota przedpłaty może być dowolna, można jej dokonać w dowolnym momencie. Przedpłaty nie podlegają zwrotowi.
Środki pochodzące z doładowania konta mogą być następnie wykorzystywane do uiszczania należności licencyjnych za korzystanie z konkretnych, dowolnie wybranych utworów (zdjęć, grafik, wektorów, klipów, audio), aż do całkowitego wyczerpania kwoty doładowania (opcja "wykorzystanie doładowania" przy wyborze metody płatności).
Z tytułu transakcji doładowania konta wystawiana jest faktura VAT. Czynnością opodatkowaną na takiej fakturze jest "Opłata licencyjna za korzystanie z utworów Photogenica"
W momencie doładowania konta nie są znane konkretne utwory, licencję na korzystanie z których użytkownik chciałby uzyskać. Dlatego uzupełnieniem faktury VAT wystawionej w momencie doładowania konta jest umowa licencyjna generowana w momencie wykorzystania środków z doładowania do dokonania zapłaty za konkretny utwór (metoda płatności: "wykorzystanie doładowania").

top

Z jakich metod płatności mogę skorzystać?

1) Płatności on-line: ePrzelew oraz karta kredytowa (poprzez PayU) oraz PayPal;
2) Tradycyjny przelew bankowy na podstawie samodzielnie wygenerowanej faktury ProForma; Pliki do pobrania zostaną udostępnione po wpływie środków na rachunek bankowy spółki Photogenica Sp. z o.o.;
3) Pobranie środków z konta Photogenica: Konto można zasilić w dowolny wyżej wymieniony sposób, by następnie pobierać pliki w miarę potrzeby bez konieczności dokonywania opłaty za każdym razem.
Jest to bardzo wygodny sposób opłaty. Miedzy innymi w przypadku, gdy wyborem produktów i opłatą zajmują się różne osoby (np. grafik i księgowa). Warto wtedy zasilić konto większa kwotą i korzystać z tych środków w miarę zapotrzebowania na produkty bez konieczności angażowania księgowej przy każdej płatności.

top

Kiedy otrzymam fakturę VAT z tytułu dokonania transakcji (płatności)?

Natychmiast po uiszczeniu należności.
W przypadku płatności on-line (karta kredytowa, e-Przelew, PayPal) faktura VAT zostanie wygenerowana natychmiast po pozytywnej weryfikacji danych płatniczych.
W przypadku płatności on-line poprzez pobranie środków wpłaconych do na konto Photogenica.pl, faktura VAT została już uprzednio wygenerowana (w momencie wpłacania środków). Płacąc poprzez pobranie wpłaconych wcześniej środków, otrzymujesz umowę licencyjną na korzystanie z konkretnych utworów (fotografii, grafik, klipów), stanowiącą uzupełnienie do wygenerowanej uprzednio faktury VAT.
W przypadku płatności przelewem bankowym (na podstawie faktury ProForma), faktura VAT zostanie wygenerowana natychmiast po wpływie należności za ProFormę na rachunek bankowy Photogenica Sp. z o.o.
Faktury VAT oraz umowy licencyjne są generowane on-line, z możliwością samodzielnego wydruku lub pobrania w formacie PDF. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

top

Czy płacenie on-line na stronie Photogenica.pl jest bezpieczne?

Płatności on-line (karty kredytowe, e-Przelewy, konto PayU) są obsługiwane przez PayU (podmiot odpowiedzialny: PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 182). Dane umożliwiające płatność nie są przechowywane na serwerach Photogenica.pl, pełną obsługą płatności zajmuje się nasz partner. By dowiedzieć się więcej o procedurach bezpieczeństwa PayU kliknij tutaj.
Płatności on-line poprzez system PayPal są obsługiwane przez PayPal.pl (podmiot odpowiedzialny: PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A., 5th Floor, 22-24 Boulevard Royal L-2449, Luxembourg). Dane umożliwiające płatność nie są przechowywane na serwerach Photogenica.pl, pełną obsługą płatności zajmuje się nasz partner. By dowiedzieć się więcej o procedurach bezpieczeństwa PayPal kliknij tutaj.
Należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:
  • 1. Nie należy ujawniać osobom nieuprawnionym hasła do konta w banku fotografii Photogenica
  • 2. Nie należy przechowywać hasła dostępu do banku zdjęć Photogenica w miejscu niezabezpieczonym przed ewentualnym dostępem osób trzecich (np. na wspólnych folderach, w e-mailowej skrzynce odbiorczej itp.)
  • 3. Nie należy odpowiadać na wiadomości e-mail zawierające prośby o podanie haseł (Photogenica takich wiadomości nie wysyła).
  • 4. Hasło powinno zawierać zarówno cyfry, jak i litery oraz znaki specjalne (np. # %)
  • 5. Hasło powinno być regularnie zmieniane (menu "Moje konto – modyfikacja danych").
  • 6. Należy wylogowywać się z banku zdjęć Photogenica.pl przy opuszczaniu stanowiska pracy, w sytuacji posiadania środków do wykorzystania na Photogenica.pl oraz możliwości dostępu osób trzecich do stanowiska pracy.

top

Informacje o działaniu serwisu Photogenica

top

© Photogenica Sp. z o.o.
Proszę czekać...